Společnost Technologické inovační centrum s.r.o.

Společnost Technologické inovační centrum s.r.o. byla založena 2. května 2005 jako společný projekt Zlínského kraje a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kteří jsou jejími zakladateli a současně jedinými vlastníky. Samotné založení společnosti bylo výsledkem konsensu dvou významných subjektů ve Zlínském kraji, kteří nesou vysokou míru odpovědnost za rozvoj regionu, který z pohledu ekonomických čísel patří bohužel mezi regiony slabé.

Hlavním cílem společnosti, který dostala do vínku, je naplňování strategie ekonomického rozvoje Zlínského kraje a Regionální inovační strategie Zlínského kraje, vytvářet podmínky pro rozvoj inovačního podnikání v regionu a pro využívání výsledků výzkumu, realizovaného na univerzitě v podnikatelské praxi s důrazem na high-tech technologie, rozvíjení nových oborů, technologií a služeb. Současně by měla společnost vytvářet a budovat nástroje podpory inovačních aktivit, které umožní stimulovat ekonomický růst a prosperitu regionu, zvýší konkurenceschopnost místních firem a přispějí ke vzniku a udržení vysoce kvalifikovaných pracovních míst, zejména pak pro absolventy Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Kromě těchto aktivit má společnost za úkol iniciovat a připravovat podmínky pro vznik klastrů v tradičně silných průmyslových odvětvích v regionu a v nových oborech, které se velmi dynamicky rozvíjí, jako jednu z možností posílení pozice jednotlivých firem a zvýšení jejich konkurenceschopnosti na trzích.

Již od počátku zahájení činnosti společnosti jsme připravili a obhájili několik významných a svým rozsahem i velkých projektů do Operačního programu Průmysl a podnikání a současně jsme zahájili jejich realizaci. Jde o tyto projekty – „Projekt podnikatelského inkubátoru, vědeckotechnického parku a centra pro transfer technologií ve Zlínském kraji“ a pro společnost zatím nejvýznamnější projekt „Podnikatelské inovační centrum Zlín“, dále pak o klastrové projekty „Identifikace možnosti vzniku plastikářského klastru ve Zlínském kraji, „Identifikace možnosti vzniku obuvnického klastru ve Zlínském kraji“ a „Mapování možností vzniku klastru v oboru dřevařské výroby a výroby nábytku ve Zlínském kraji“. Připraven je další projekt tohoto typu, a to „Mapování možností vzniku strojírenského klastru Zlínském kraji“ Jako partneři jsme se na jaře tohoto roku podíleli na přípravě mezinárodního projektu „Metal-mechanic sector European Research Driven Cluster“, který byl podán do 7. Rámcového programu.

V klastrových iniciativách jsme již projekty v oblasti plastikářského a obuvnického průmyslu úspěšně ukončili. Dne 27. února 2006 jsme založili první klastr ve Zlínském kraji – Plastikářský klastr z.s.p.o. Ten ihned po svém založení zahájil aktivně činnost a podal vlastní projekt na vybudování testovacího zázemí pro plastikářské firmy do Operačního programu Průmysl a podnikání. Plastikářský klastr patří mezi nejúspěšnější projekty tohoto typu v České republice a jeho příprava – tedy hledání společných oblastí spolupráce plastikářských firem, trvala téměř dva roky.

Projekt „Identifikace možnosti vzniku obuvnického klastru ve Zlínském kraji“, jehož realizace byla zahájena na konci roku 2005, byl taktéž zakončen založením obuvnického klastru „CZECH SHOES o.s.“. V současné době probíhá pod naším vedením příprava společného projektu, který bude podán do Operačního programu Podnikání a inovace, kde jsou již definovány oblasti spolupráce se zaměřením na vývoj nových materiálů a inovace v oblasti technologických postupů.

Nábytkářský klastr je v této chvíli před svým založením, vyjasněna je právní forma a také organizační struktura budoucího klastru.

Od pololetí roku 2006 aktivně spolupracujeme na přípravě Regionální inovační strategie Zlínského kraje, která by měla určit hlavní priority v oblasti podpory inovací a inovačního podnikání ve Zlínském kraji do roku 2013. Dokument, který v těchto dnech dostává konkrétní obsah, se však netvoří lehce a v mnohém ohledu bude kompromisem názorových střetů, co je či není významné pro rozvoj životaschopných podnikatelských záměrů s vysokou mírou inovace a s vazbou na výzkum a vývoj. Společnost vidí jasné priority v rámci rozsahu vlastních aktivit ve třech základních rovinách:

1. udržení a rozvoj vlastních úspěšných projektů podnikatelského inkubátoru, vědeckotechnického parku a centra pro transfer technologií – tvorby nových podpůrných nástrojů a rozvoj vysoce kvalifikovaného poradenství (např. ve spolupráci s Regionálním podpůrným zdrojem, finanční společností založenou Zlínským krajem, máme schválen pilotní projekt mikroúvěrů pro klienty podnikatelského inkubátoru),

2. aktivní spolupráce s již založenými klastry, zejména v oblasti budování vlastních klastrových výzkumných a vývojových kapacit v návaznosti na vybudované prostorové zázemí v našich projektech,

3. aktivnější spolupráce s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně, která buduje zázemí pro aplikovaný výzkum v oblasti plastů do zdravotnictví, potravinářství a bezpečnostních systémů, zejména se zaměřením na vytváření podmínek pro vznik spin-off firem.

V návaznosti na projekt přípravy Regionální inovační strategie Zlínského kraje jsme za Zlínský kraj zapojeni do dvou projektů 6. Rámcového programu – projektu Cognac, jehož cílem je navrhnout, vytvořit a implementovat vědeckovýzkumné a inovační politiky koordinací projektů Regionálních inovačních strategií (RIS) a rozvojových politik, a projektu SupPolicy, který je zaměřen na aktéry národních a sub-národních výzkumných a inovačních politik, poskytne vyčerpávající metodologii k přenosu dosažitelných výsledků aktivit vědy a výzkumu do konkrétních rozhodnutí na úrovni politik za pomocí inovativních oceňovacích nástrojů.

Důležitým krokem bylo také to, že si společnost od počátku začala budovat svou pozici mezi regionálními i nadregionálními institucemi podobného typu. Navázali jsme spolupráci s celou řadou subjektů na konkrétních projektech. Realizací projektů vybudování a provozování podnikatelského inkubátoru, vědeckotechnického parku a centra pro transfer technologií se společnosti otevřela možnost stát se členem SVTP ČR. Za řádného člena byla společnost přijata dne 27. 9. 2006.

Podnikatelské inovační centrum Zlín

Projekt Podnikatelského inovačního centra Zlín navazuje na stejnojmenný projekt, který v letech 2005 a 2006 realizovalo Statutární město Zlín. Projekt zahrnoval kompletní rekonstrukci 23. budovy Průmyslového areálu a byl kofinancován programem Phare.

Již během rekonstrukce byl vybrán provozovatel budoucího Podnikatelského inovačního centra, kterým se stalo právě Technologické inovační centrum s.r.o. TIC v té době (rok 2005) již realizovalo v rámci programu Prosperita v pronajaté univerzitní budově Projekt podnikatelského inkubátoru, vědeckotechnického parku a centra pro transfer technologií ve Zlínském kraji. Tento projekt představoval právě jeden z pilířů budoucího Podnikatelského inovačního centra Zlín. Problémem však bylo, že výše schválené dotace Operačního programu Průmysl a podnikání, programu Prosperita odpovídala realizaci projektu v rozsahu závazných ukazatelů, tedy plochy cca 780 m2. Výstupem rekonstrukce objektu ze 30. let 20. století však byla budova o celkové výměře cca 5500 m2.

Po zvážení různých alternativ se jako nejvhodnější řešení ukázalo přesunout místo realizace Projektu podnikatelského inkubátoru, vědeckotechnického parku a centra pro transfer technologií ve Zlínském kraji do 23. budovy a na zbylou část plochy připravit projekt nový, který by kapacitně rozšiřoval přesunutý projekt. Počátkem roku 2006 tak byl předložen do OPPP, programu Prosperita projekt Podnikatelské inovační centrum Zlín, který byl hodnotící komisí následně schválen.

Projekt budovy jako celku se však neomezuje pouze na aktivity podnikatelského inkubátoru, vědeckotechnického parku a centra pro transfer technologií. Záměrem TIC bylo připravit a realizovat provoz unikátního centra, které doposud ve Zlíně, resp. Zlínském kraji chybělo. Centra, které nabízí komplexní podporu inovačního podnikání „pod jednou střechou“. K tomuto záměru mělo napomoci umístění institucí na podporu podnikání, regionálního rozvoje a celoživotního vzdělávání právě do prostor Podnikatelského inovačního centra. Část prostor budovy je tak vyčleněna právě pro tento typ podpůrných a poradenských institucí. Zbylá část plochy je určena začínajícím a inovačním firmám v rámci podnikatelského inkubátoru a vědeckotechnického parku. Přiblížení a propojení podpůrných služeb a podnikatelských aktivit je také dotvářeno průmyslovým vzhledem budovy, který je patrný ve všech detailech.

Rekonstrukce objektu byla ukončena v říjnu 2006 a TIC převzalo budovu k 1. prosinci 2006. Před spuštěním provozu bylo nezbytné dořešit některé interiérové a dispoziční úpravy včetně doplnění informačních a komunikačních technologií. Tyto aktivity byly realizovány v měsících prosinec 2006 až březen 2007. Již během této doby se do budovy postupně stěhovaly zmíněné instituce a došlo k přesunu TIC včetně klientů realizovaného inkubátoru a vědeckotechnického parku.

Od dubna 2007 je Podnikatelské inovační centrum Zlín plně funkční. Návštěvníci zde naleznou vedle TIC také Regionální rozvojovou agenturu Východní Moravy, regionální kancelář agentury CzechInvest, vzdělávací agenturu Marlin B&V, MCI servis – společnost zabývající se poradenstvím v oblasti veřejných zakázek, Eurocentrum Zlín. Spolu s těmito institucemi je v budově zasídlen také Regionální podpůrný zdroj, který mimo jiné umožňuje klientům podnikatelského inkubátoru přístup k finančním prostředkům ve formě zvýhodněných úvěrů. K dispozici je také tzv. Školící a prezentační centrum (ŠPC), plně vybavená přednášková a konferenční místnost.

Podnikatelské inovační centrum Zlín také plní funkci inkubační, prostory v prvním a druhém nadzemním podlaží jsou určeny právě pro klienty podnikatelského inkubátoru a vědeckotechnického parku. Vedle zvýhodněného nájmu je těmto klientům nabízena technická pomoc, poradenské služby a dotace na externí poradenství.

Fotky TIC Zlín 


TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVEM PRŮMYSLU A OBCHODU ČR

PROJEKT JE KOFINANCOVÁN ZLÍNSKÝM KRAJEM

PROJEKT JE KOFINANCOVÁN STATUTÁRNÍM MĚSTEM ZLÍN

Bližší informace:
Ing. Petr Konečný, +420 573 776 255, +420 739 570 790, konecny@ticzlin.cz, www.ticzlin.cz

Mohlo by se vám líbit...

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy.
Cookies settings
Souhlasím
Odmítám
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privacy Policy

What information do we collect?

We collect information from you when you register on our site or place an order. When ordering or registering on our site, as appropriate, you may be asked to enter your: name, e-mail address or mailing address.

What do we use your information for?

Any of the information we collect from you may be used in one of the following ways: To personalize your experience (your information helps us to better respond to your individual needs) To improve our website (we continually strive to improve our website offerings based on the information and feedback we receive from you) To improve customer service (your information helps us to more effectively respond to your customer service requests and support needs) To process transactions Your information, whether public or private, will not be sold, exchanged, transferred, or given to any other company for any reason whatsoever, without your consent, other than for the express purpose of delivering the purchased product or service requested. To administer a contest, promotion, survey or other site feature To send periodic emails The email address you provide for order processing, will only be used to send you information and updates pertaining to your order.

How do we protect your information?

We implement a variety of security measures to maintain the safety of your personal information when you place an order or enter, submit, or access your personal information. We offer the use of a secure server. All supplied sensitive/credit information is transmitted via Secure Socket Layer (SSL) technology and then encrypted into our Payment gateway providers database only to be accessible by those authorized with special access rights to such systems, and are required to?keep the information confidential. After a transaction, your private information (credit cards, social security numbers, financials, etc.) will not be kept on file for more than 60 days.

Do we use cookies?

Yes (Cookies are small files that a site or its service provider transfers to your computers hard drive through your Web browser (if you allow) that enables the sites or service providers systems to recognize your browser and capture and remember certain information We use cookies to help us remember and process the items in your shopping cart, understand and save your preferences for future visits, keep track of advertisements and compile aggregate data about site traffic and site interaction so that we can offer better site experiences and tools in the future. We may contract with third-party service providers to assist us in better understanding our site visitors. These service providers are not permitted to use the information collected on our behalf except to help us conduct and improve our business. If you prefer, you can choose to have your computer warn you each time a cookie is being sent, or you can choose to turn off all cookies via your browser settings. Like most websites, if you turn your cookies off, some of our services may not function properly. However, you can still place orders by contacting customer service. Google Analytics We use Google Analytics on our sites for anonymous reporting of site usage and for advertising on the site. If you would like to opt-out of Google Analytics monitoring your behaviour on our sites please use this link (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/)

Do we disclose any information to outside parties?

We do not sell, trade, or otherwise transfer to outside parties your personally identifiable information. This does not include trusted third parties who assist us in operating our website, conducting our business, or servicing you, so long as those parties agree to keep this information confidential. We may also release your information when we believe release is appropriate to comply with the law, enforce our site policies, or protect ours or others rights, property, or safety. However, non-personally identifiable visitor information may be provided to other parties for marketing, advertising, or other uses.

Registration

The minimum information we need to register you is your name, email address and a password. We will ask you more questions for different services, including sales promotions. Unless we say otherwise, you have to answer all the registration questions. We may also ask some other, voluntary questions during registration for certain services (for example, professional networks) so we can gain a clearer understanding of who you are. This also allows us to personalise services for you. To assist us in our marketing, in addition to the data that you provide to us if you register, we may also obtain data from trusted third parties to help us understand what you might be interested in. This ‘profiling’ information is produced from a variety of sources, including publicly available data (such as the electoral roll) or from sources such as surveys and polls where you have given your permission for your data to be shared. You can choose not to have such data shared with the Guardian from these sources by logging into your account and changing the settings in the privacy section. After you have registered, and with your permission, we may send you emails we think may interest you. Newsletters may be personalised based on what you have been reading on theguardian.com. At any time you can decide not to receive these emails and will be able to ‘unsubscribe’. Logging in using social networking credentials If you log-in to our sites using a Facebook log-in, you are granting permission to Facebook to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth and location which will then be used to form a Guardian identity. You can also use your picture from Facebook as part of your profile. This will also allow us and Facebook to share your, networks, user ID and any other information you choose to share according to your Facebook account settings. If you remove the Guardian app from your Facebook settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a Google log-in, you grant permission to Google to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth, sex and location which we will then use to form a Guardian identity. You may use your picture from Google as part of your profile. This also allows us to share your networks, user ID and any other information you choose to share according to your Google account settings. If you remove the Guardian from your Google settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a twitter log-in, we receive your avatar (the small picture that appears next to your tweets) and twitter username.

Children’s Online Privacy Protection Act Compliance

We are in compliance with the requirements of COPPA (Childrens Online Privacy Protection Act), we do not collect any information from anyone under 13 years of age. Our website, products and services are all directed to people who are at least 13 years old or older.

Updating your personal information

We offer a ‘My details’ page (also known as Dashboard), where you can update your personal information at any time, and change your marketing preferences. You can get to this page from most pages on the site – simply click on the ‘My details’ link at the top of the screen when you are signed in.

Online Privacy Policy Only

This online privacy policy applies only to information collected through our website and not to information collected offline.

Your Consent

By using our site, you consent to our privacy policy.

Changes to our Privacy Policy

If we decide to change our privacy policy, we will post those changes on this page.
Save settings
Cookies settings